MAXIM ROLL-ON


MAXIM ROLL-ON
Terlemeyi durdurun.!


Maxim  terlemeyi nasıl durdurur?
 Aluminum Chloride en sık kullanılan terlemeyi önleyici etken maddedir. Maxim, içeriğindeki % 12,6 Aluminum Chloride sayesinde ter bezi kanallarının deri yüzeyine açıldıkları yerde mekanik engel oluşturup salgı hücrelerinde küçülme yaparak etki gösterir.

Maxim’ i nasıl ve ne zaman kullanabilirim? 
Ter bezlerinin geceleri inaktif olması nedeniyle gece yatmadan önce kuru ve temizlenmiş koltukaltına uygulanmalı, ertesi sabah yıkanmalıdır.

Maxim’ i diğer deodorantlardan ayıran özelliği nedir? 
Maxim, bir deodorant değil antiperspirant yani terlemeyi önleyici bir üründür. Koku içermez bu özelliği ile istenmeyen koku oluşumuna neden olmaz.

Maxim’ in bilinen bir yan etkisi var mıdır? 
Maxim, cilt pH’ ı ile son derece uyumlu bir üründür. Rapor edilen hiçbir ciddi yan etkisi yoktur. Ancak çok nadir olarak ciltte hafif kızarma, kaşıntı hissine sebep olabilir. Bu durumda Maxim’ e kısa bir süre ara vermek yeterlidir.

Maxim’ i hangi sıklıkla kullanabilirim? 
Başlangıç olarak, her gece terlemeniz duruncaya kadar sürebilirsiniz. Daha sonra ise haftada 1 ya da 2 kez uygulamanız yeterli gelecektir. Terleme devam ettiği sürece maxim kullanımına devam edilmesi gerekecektir.

Alacağım 1 kutu Maxim’ i yaklaşık ne kadar süre kullanabilirim? 
Maxim, uzun süre kullanabileceğiniz ekonomik bir üründür. Aldığınız ürünü yaklaşık 3 ay kullanabilirsiniz.

Terleme Nedir?
Eriskin bir kiside ter bezi sayisi toplam 2-5 milyon arasinda degisir. Bunlarin yaklasik 3 milyonu kokusuz, berrak bir sivi salgilayan ter bezleridir. Berrak ter salgilayan bezlerin çogu ayaklarin tabani, eller ve yüz bölgesinde bulunur. Koyu kivamli ve kokulu ter salgilayan ter bezleri ise koltuk alti ve genital bölge gibi belirli yerlerde bulunur. Koltuk altlarinda berrak ve kivamli ter salgilayan ter bezi sayilari esit olmasina karsin, diger bölgelerde berrak ter salgilayan ter bezi sayisi on kat fazladir.Terlemenin temel fonksiyonu vücut sicakliginin ayarlanmasidir. Berrak ter salgilayan ter bezlerinden salgilanan sivi (ter) buharlasma yoluyla uçarak vücudun sogutulmasina yardim eder. Vücut isisi beynin hipotalamus bölgesindeki isi düzenleme merkezi tarafindan kontrol edilir. Bu islem berrak ter salgilayan ter bezlerinden ter atilmasi ve cildin kan akimi düzenlenmesiyle yapilir. Bu merkez sadece vücut sicakligina duyarli degildir. Duygusal ve fiziksel aktiviteler, hormonlar ve içsel isiyi artiran maddeler de isi düzenleme merkezini etkilerler. Eller ve ayaklardaki ter bezleri birincil olarak duygusal uyarilarla (stres, heyecan, kaygi, sinirlenme) çalismasina karsilik, koltuk alti ter bezleri hem duygusal hem de isi düzenleme uyarilariyla çalisir. Beynin isi düzenleme merkezinden çikan uyarilar; otonom (istemsiz) sinir sisteminin bir bölümü olan sempatik sinir sistemi tarafindan derideki ter bezlerine iletilir ve ter salgilanir. Berrak ve kivamli ter salgilayan her iki tür ter bezleri de sempatik sinir sistemi tarafindan uyarilir.

Öneriler
- Terleme, yazin vücutta isi birikimini önler ve faydalidir. Bu yüzden terleme tedavisi kis aylari ve ilkbaharda yapilmalidir.
- Sinir ilaçlari, antihistaminikler ve antidepressanlar terlemeyi engelleyerek vücut isisinin artmasina neden olurlar. Bu yüzden bu ilaçlari havanin özellikle sicak oldugu yaz aylarinda kullanmaktan kaçinmak gerekir.
- Terleme, yüksek kan sekeri ve fazla kilolar terlemeyi arttirir. Terleme sikayeti olanlar mutlaka seker yükleme testi yaptirtmalidirlar.

Ayrica;
- Kisisel temizliginize özen gösteriniz.
- Serin tutacak giysileri seçiniz. Dogal pamuklular serin tutar, ancak teri emer ve islak kalirlar.
- Gün içerisinde giysi degistirmeye çalisiniz.
- Çalisma ortaminizi serin tutunuz ve iyi havalandiriniz.
- Terlemeye yol açan, terde koku yapan yiyecek ve içecekten uzak durunuz. Bu herkese göre degisir, sizi etkileyenleri tespit edebilirsiniz.
- Stres, gerginlik ve endise asiri terleme sorunu bulunanlari daha fazla etkiler, terlemelerini artirir. Bu duygularinizi kontrol etmeye çalisiniz.

Terlememek için gündelik hayatta;
- Her gün, en az iki litre su için.
- Anti bakteriyel özellikli sabunla banyo yapin.
- Ter kokusunu önlemek için deodoranti yikandiktan sonra temiz cildin üzerine sikin. Ancak terliyseniz deodorant kullanmayin. Çünkü deodorant terle birlestiginde daha kötü bir koku olusmasina yol açar.
- Koltuk alti tüylerini, uzamadan düzenli olarak temizleyin.
- Asiri terden dolayi nemlenen ayakkabilarinizi kuruyuncaya kadar tekrar giymeyin.
- Pamuk ya da keten kumastan kiyafetleri tercih edin.
- Terleten iç çamasirlari kullanmayin.
- Sabah ve aksam ayaklarinizi yikayin. Sentetik ayakkabi ve çorap giymeyin.

Bu ürünü çok uygun koşullarda almak için buraya tıklayın!